Välkommen till vår nya hemsida!

I vårt fortsatta arbete med att uppdatera skolans profil så lanserar vi nu vår nya hemsida! Välkommen in på ett besök!

Vi arbetar även med att förenkla och förtydliga våra informationsflöden inom skolan. Tanken är att våra elevers vårdnadshavare ska kunna hitta all information man söker och behöver på Infomentor; veckobrev, kontaktuppgifter, läsårstider, blanketter m m. Meddela oss gärna ifall Du inte skulle hitta den information Du söker. Uppdatering av Infomentor pågår löpande.

Den nya hemsidan innehåller mer allmän information om vår skola.

Vi fortsätter även att uppdatera våra sociala medier (Facebook och Instagram) med inlägg och bilder från skolans vardag.

Kontakta oss gärna om ni har några frågor! Ni når oss på telefon 0152-45050 och mail info@friskolankarlavagnen.se.

Välkomna till “Karlavagnen på nätet”!

13 november, 2019